wtorek, 9 października 2012

Nowy olejek arganowy NDA:)

W moje ręce trafił olejek, który od dluższego czasu miałam ochotę przetestować :)jest to czysty 100% eliksir firmy naturelle d'argan. info o całej marce TUTAJ

Ze strony dowiemy się, że:

"Receptura gamy Naturelle d’Argan przeznaczonej do pielęgnacji skóry oparta jest na jednym z najbardziej cenionych na świecie
i zdumiewających aktywnych składników jakim jest olej arganowy. Olej arganowy zawiera kwasy tłuszczowe Omega 6, Omega 9 oraz witaminę E i polifenole:
  • Omega 6 : chroni skórę przed utratą elastyczności,
  • Omega 9 : odgrywa istotną rolę w funkcjonowaniu bariery naskórkowej (kontroluje przeznaskórkową utratę wody),
  • Witamina E (tokoferol) : silny antyoksydant, neutralizuje wolne rodniki,
  • Polifenole : naturalne antyoksydanty.

Bogaty w witaminę E (stężenie dwa razy wyższe w stosunku do oliwy z oliwek) i polifenole wykazuje właściwości antyoksydacyjne i antyrodnikowe. Olej arganowy wspomaga naturalne mechanizmy obronne skóry, chroniąc tym samym przed uszkodzeniem komórek wywołanym przez wolne rodniki.
 Jego właściwości zmiękczające, nawilżające*, antyrodnikowe i antyoksydacyjne przyspieszające odnowę komórkową sprawiły,
że olej arganowy stał się niezwykle cenionym składnikiem w produkcji kosmetyków.  Olej arganowy regeneruje płaszcz hydrolipidowy skóry, odżywia skórę przeciwdziałając jej odwodnieniu. Sprawia, że skóra pozostaje naturalnie nawilżona
i elastyczna. Zwiększając aktywność komórkową, olej arganowy staje się bezcennym sojusznikiem w walce z pierwszymi oznakami starzenia i przedwczesną utratą gęstości skóry.
Charakterystyka oleju arganowego zawartego w produktach Naturelle d’Argan :
Aby produkty cechowała wyjątkowa przyjemność stosowania, Naturelle d’Argan opracowało specjalny proces produkcji neutralizujący naturalny zapach oleju arganowego. Nie wpływa on w żaden sposób na właściwości oleju arganowego.

*Nawilżenie powierzchniowej warstwy naskórka.


Receptura produktów do pielęgnacji skóry NATURELLE D’ARGAN z certyfikatem kosmetyków BIO i certyfikatem ETYKI opiera się na naturalnej sile oleju arganowego stworzonego z myślą o potrzebach współczesnych kobiet:
innowacyjna i wyjątkowa konsystencja,
100% zapach pochodzenia naturalnego,
100% przyjemności stosowania.
Naturelle d’Argan to gwarancja kosmetyków organicznych i przyjaznych środowisku, certyfikowanych przez Ecocert Greenlife
z etykietą Cosmebio."

interesujące prawda?

Ja postanowiłam używać olejku do włosów. Na rynku jest już dostępnych wiele preparatów z olejem arganowym. Nie dajcie się jednak zwieść bo jeżeli specyfik pachnie ładnie jak produkty do włosów nie jest to czysty 100% olej arganowy tylko domieszka.

Tu mamy oryginalny produkt pozyskiwany w na plantacjach w Maroko.

Ja mam plan taki - Kiedy będę miała na to czas nałoże eliksir na skórę głowy i włosy i zostawie na noc rano umyję głowe.

Przy każdym myciu włosów nałożyć na podsuszone ręcznikiem włosy olejek i zostawić do wyschnięcia, wysuszyć, wyprostować.

Już użyłam eliksiru 2 razy.

Raz na włosy wysuszone suszarką przed prostowaniem, drugi raz na mokre włosy , które zostawiłam do samodzielnego wyschnięcia co za tym idzie zostawiłam kręcone.
Efekt

 Włosy są miękkie, przyjemne w dotyku i widocznie odżywione:)

Narazie polecam:)


Buziaki:*
Marudka

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

 

dermofanka.blogspot.com Copyright © 2012 Design by Antonia Sundrani Vinte e poucos